שירים לאורך החוף

Yonatan

This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

הנחיה: נועם גיל-אור
שירה: חני דינור
פסנתר והפקה מוסיקלית: רמי הראל

בחודש מרס 2014 מלאו 10 שנים לפטירת המשורר נתן יונתן, שקורות חייו שזורים בחיי התרבות הישראלית עוד מלפני קום המדינה.
מקורות ההשראה של יונתן נטועים בתנ"ך, בגעגועים למולדת ובאהבה לישראל ולנופיה, לצד השכול שפקד את המשורר במלחמת יום הכיפורים.
המפגש עם נתן יונתן ושיריו חושף תכנים היסטוריים ואמנותיים, המונגשים באמצעות שירי זמר מוכרים ואהובים: האיש ההוא, חופים, אניטה וחואן, שני אלונים, החול יזכור, הרדופים, נאסף תשרי, כמו בלדה, שיר ארץ, שירים עד כאן - וגם שירים חדשים...
נתן יונתן הוא בין המשוררים המולחנים בותר בזמר העברי, יותר ממאתיים משיריו מולחנים ומושרים, החל במילים שחיבר למנגינות רוסיות, דרך מנגינות שחיברו לשיריו סשה ארגוב, נחום היימן, צביקה פיק, מתי כספי ושלמה ארצי.
מקום מיוחד במופע מוקדש לנתן יונתן בשירה העברית, בין נתן אלתרמן ונתן זך, בין לאה גולדברג ודליה רביקוביץ'.
המופע מביא את סיפורו הייחודי של המשורר הישראלי לאורך תחנות חייו בשיריו, ומסופר בדרך קלה, נעימה וקולחת מפי מגיש תוכניות המוסיקה והזמר העברי נועם גיל-אור, שגם קורא משירת יונתן.
את השירים מבצעת הזמרת חני דינור, שהוציאה לאור השנה את הפרויקט "משוררים בדואט", שהועלה בפסטיבל ישראל ובפסטיבל הפסנתר, וממקם אותה בצמרת המלחינים והמבצעים של שירי משוררים בישראל.
לצידם הפסנתרן והמעבד רמי הראל, הנחשב לאחד המנהלים המוסיקליים המבוקשים ביותר בשנים האחרונות במופעי מחווה למשוררים וליוצרים בזמר העברי.

להזמנות: רמי הראל, טל' 054-7977162

 

JoomSpirit