"מלול ועד שבלול"

Shablulערב מוסיקלי מיוחד ועכשווי לציון 40 שנה לפירוקה של חבורת לול, מאבני היסוד של המוסיקה הישראלית.
ניהול מוסיקלי: רמי הראל.
בהשתתפות: דורי בן זאב, מיקה קרני,
חמי רודנר, גיל מוזס, אילן שכטמן.

נגנים: יוראי אורן, עמית יצחק, רון אלמוג
ורמי הראל.

להזמנות: רמי הראל: טל' 054-7977162

הגברת הראשונה של הרוק הישראלי

Kutner Josy

ג'וזי כץ היתה ב"החלונות הגבוהים", "שבלול", "כף התקווה הטובה" ועוד. אמש התייצבו מיטב האמנים והחברים, משלום חנוך, דרך חמי רודנר ועד מארינה מקסימיליאן בלומין, לחגוג לה יום הולדת 70, בביצועים למיטב השירים להם היתה שותפה
אורן להב, mako

רשימת האמנים שבאו להפגין אהבה לג'וזי כץ היתה מרשימה, וכללה מצד אחד את האבות המייסדים ישראל גוריון ושלום חנוך, דור הביניים אסף אמדורסקי, חמי רודנר ומיקי שביב, והדור הצעיר עם מארינה מקסימיליאן בלומין ואפרת גוש. ניהול מוזיקלי - יהודה עדר ורמי הראל, עריכה והנחייה - יואב קוטנר.

ג'וזי כץ, שתרמה מלבד שירתה גם סוג של "גלאם" לרוק והפופ הישראלי של סוף שנות השישים ושנות השבעים, היתה נערת הרוק הישראלית הראשונה. או אולי, בפרספקטיבה ראויה, וכפי שקראו לזה המארגנים: "הגברת הראשונה של הרוק הישראלי", עם תחנות חשובות כמו "החלונות הגבוהים", "שבלול", "כף התקווה הטובה" ו"הטוב הרע והנערה". את הערב ניהלו בהצלחה מוזיקלית יהודה עדר ורמי הראל, וערך והנחה יואב קוטנר.

בלוז לנעמי

הפקה מוזיקלית: רמי הראל

נעמי שמר חיה

יואב קוטנר

נעמי שמר ז"ל כתבה והלחינה ב74- שנות חייה מאות שירים שהפכו קלסיקות של הזמר העברי. עשרות משיריה נחשבים "לאומיים" למרות שלעתים קרובות נכתבו על נושאים אישיים ופרטיים. למרות ששיריה כל כך מוכרים ואהובים ובוצעו אלפי פעמים, ישנה חרדת קודש בהתייחסות ליצירה שלה. לכן, אולי, שבע שנים אחרי לכתה (ב26- ביוני 2004) רק מעטים מתמודדים עם יצירתה באלבומים או מופעים שלמים.
לתמר גלעדי יש קשר אישי מיוחד לנעמי שמר. היא נשואה לבנה של נעמי, אריאל הורוביץ, ומין הסתם לה קשה עוד יותר מלאחרים להתמודד עם המיתוס הענק שנקרא "שירי נעמי שמר". גם כאחת שאולי כבר מכירה את דעתה של היוצרת על ביצועים לשיריה, וגם משום שמי כמוה יודע שדווקא לה אסור לפשל כשמסביבה כולם יודעים אם נעמי הייתה אוהבת את זה...
תמר גלעדי, שעד היום הוציאה שלושה אלבומים אישיים יפהפיים, "תמר גלעדי" עם הלהיט "האהבה מתה" (2000), "גן חורפי" (2003), ו"סוד של ורוד" (2008) מוציאה עכשיו את "בלוז לנעמי" והיא מדלגת מעל משוכת הציפיות הנ"ל בעזרת הגישה הצנועה שלה לביצוע השירים. היא שרה יפה ופשוט, בלי להשוויץ, נותנת לשירים את כל הכבוד. בניהולו המוזיקלי של רמי הראל, ובעיבודים שלו ושל תמר, ועם צוות נגנים ג'אזי נהדר שכולל את רמי הראל בפסנתר וקלידים, יוראי אורון בקונטרבס, איתן איצקוביץ' בתופים ותמר בגיטרה, מלודיקה, חליל אירי ושירה היא מציעה גרסות אינטימיות, קצת ג'אזיות, קצת בלוזיות, לתריסר משיריה של שמר. ביניהם "חליל מקנה סוף", "חבלי משיח", "לשיר זה כמו להיות ירדן", "סימני דרך", "אור", "בית חלומותי", "העיר הלבנה", "ולס להגנת הצומח", "ליל אמש", "זמר נודד", "חורשת האקליפטוס".

האלבום "אותו הים" - עמוס עוז

אלבום חדש שייצא לחנויות בשבוע הבא, מציע 16 שירים שהולחנו על ידי רמי הראל ומבוצעים על ידי רונית אופיר. בחלקם מצטרף אל המוזיקה קולו של המחבר שקורא ממילותיו. הטקסטים כולם לקוחים מתוך ספרו עטור השבחים שנושא את אותו השם וראה אור לפני כעשור. "ספרי נכתב במפתח מוזיקלי כך שחלק מהקטעים שלו נקראים סקרצו, אדאג'ו, מגניפיקט וסטאבאט מאטר", מספר עוז. "זו הקִרְבַה הקרובה ביותר שהצלחתי להשיג אי פעם ליצירה מוזיקלית. רמי ורונית מצאו את המיתרים המוזיקליים של 'אותו הים' ואני אוהב את התוצאה אהבה גדולה".

המופע "בארץ אהבתי"

משירי מוני אמריליו
ההרכב שליווה את המופע, בהנהגת המעבד רמי הראל בפסנתר, היה מעין חמישיית ג'אז, עם עמוס הדני הוותיק בגיטרה, גלעד דוברצקי בתופים וכלי הקשה, גלעד אפרת בבס ומעל כולם סלעית להב המשובחת באקורדיון, חליל וסקסופון. המופע נפתח עם "בארץ אהבתי" (מילים: לאה גולדברג), שיר הנושא של הערב בביצוע רוחמה רז ומקהלת "תא קולי", איתה עובדת עדנה פלג, אשתו של אמריליו. זו היתה פתיחה נאה ומכובדת לערב מרגש, אותו הנחה בכבוד ובהומור נתן דטנר.

JoomSpirit